Potencjał dziedzictwa kulturowego

Potencjał dziedzictwa kulturowego

Potencjał dziedzictwa kulturowego

11 października 2023 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego w Gorlicach odbyła się konferencja „Łączenie potencjału dziedzictwa kulturowego powiatu gorlickiego z potencjałem naukowym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie”.

Na konferencji, dr Karol Król, redaktor serwisu digitalheritage.pl przedstawił swoje spojrzenie na „Dydaktykę w zakresie (cyfrowego) dziedzictwa kulturowego”. Według prelegenta dziedzictwo kulturowe w Polsce jest najczęściej kojarzone z obiektami sakralnymi. Prelegent postawił tezę, że cyfrowe dziedzictwo kulturowe może być pomostem pomiędzy dziedzictwem kulturowym a Generacją Z oraz Generacją Alpha.

Kadry z konferencji: „Łączenie potencjału dziedzictwa kulturowego powiatu gorlickiego z potencjałem naukowym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie”.

Prezentacje wzbudziły żywe zainteresowanie zebranych, w tym młodzieży, którą prelegenci starali się zarazić swoimi pasjami. Konferencja odbyła się pod patronatem honorowym JM Rektora Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, a patronatem medialnym wydarzenie objęli: Centrum e-Learningu URK, Gorlice24.pl, Halo Gorlice i Gorlice.tv.

Skip to content